Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Tým Lektorů

Ing. Adéla Kolouchová
Milan Kypr, tester
Hanka Najtová, ECDL
Ing. Tomáš Fajt, tester
Vladimír Pištěcký, ECDL
Stefan Vorálek
Boris Dvořáček, metodik

Rychlé info

Pro přidání zprávy do Rychlého infa, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.

Debian Squeeze živá DVD budou průběžně k dispozici na těchto stránkách

ZprávyJá vycházím vstříc Vám, uživatelům. K dispozici bude Debian Squeeze s grafickým prostředím Gnome. Protože jakožto nevidící uživatel nemohu při absenci zrakové kontroly obsluhovat potřebný nástroj pro tvorbu .iso obrazu s touto distribucí. Nemohu také vydávat obrazy častěji s ohledem na pomalé odchozí připojení k Internetu a také proces generování obrazu je náročný na pevný disk a čipy na základní desce. Další vydání Debian Squeeze budu proto uvolňovat vždy prvý den následujícího měsíce.

Ačkoli nejsem odborníkem přes Linux, před uvolněním každého obrazu budu testovat následující:

  1. Nedošlo –li k regresi TJ: nepřestalo li fungovat něco, co fungovalo v .iso obrazu, jenž jsem uvolnil v předchozím měsíci.
  2. 2. Dochází při užívání obrazu k nárůstu nestability (nárůst rozmanitých chybových hlášení, zatuhnutí počítače, samovolné opuštění prostředí Gnome a přechod na konzoli, samovolný restart počítače).
  3. Bezpečnost s ohledem na zátěž čipů základní desky, bude sledováno, zda-li obraz v živém režimu nezpůsobuje prudké nárůsty teploty základní desky a to při nečinnosti systému a bez aktivních síťových připojení.
  4. Platí, že obraz nebude umístěn na stránky Skolanet, pokud by platila jedna z výše vyjmenovaných podmínek. Snažím se jakožto administrátor šířit výhradně bezpečné operační systémy a záleží mi na hardwarovém i softwarovém vybavení Vás, návštěvníků stránek Skolanet.cz
  5.  

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.07 sekund
3,244,835 návštěv