Nová verze Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat) je zde
Přidal/a Janusz Chmiel dne October 11 2010 17:47:36

Vážení uživatelé,

 

            Před několika dny vydali vývojáři operačního systému Ubuntu jeho nové vydání, které označili jako Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat). Tato distribuce vyniká mnoha pozitivními rysy.


Novinka
Mezi něž jedno značně patří:
  1. Extrémně rychlý start z USB flash disku a z pevného disku
  2. Vylepšení speciálních procesů, které jsou odpovědné za koordinování souběžných aktivit v témže čase. Jádro obsahuje obrovské množství driverů a modulů pro autodetekci celé škály zařízení. Vývojáři si kladli za cil, aby Ubuntu byl schopen rozpoznat mnoho různých multifunkčních zařízení, takže budete mít šanci, že operační systém Ubuntu rozezná multi funkční zařízení od společnosti HP.
  3.  

Co tato verze přináší pro zdravotně znevýhodněné

 

Aktuální verze odečítače Orca a moduly Gnome on screen keyboard, dasher. Díky těmto modulům mohou s počítačem pracovat jak nevidící, tak i tělesně znevýhodnění. Co se podpory odečítače Orca týká, je na nejlepší úrovni v porovnání s dřívějšími verzemi Ubuntu Linux. Vývojáři upravili speech-dispatcher, což je modul zajišťující komunikaci s nainstalovanými řečovými syntetizéry. Na tento modul zasílá data odečítač obrazovky Orca. Díky profesionálním úpravám syntetizéru Espeak a zvukového serveru Pulseaudio došlo k doposud nevídané události. I se zvukovým serverem Pulseaudio je možné používat odečítač obrazovky Orca s velmi pohotovou reakcí řečového syntetizéru. Samozřejmostí je plná podpora braillských řádků. Daemon Brltty, který je v distribuci začleněn v jeho nejnovější stabilní verzi zárukou kvalitní podpory mnoha modelů BRL řádků. A Orca s řádky komunikuje na výbornou. A kde si můžete stáhnout ubuntu desktop?

 

Prosím klikněte zde