Rychlé odečítače pro nevidomé milovníky Wordu
Přidal/a Janusz Chmiel dne August 31 2013 22:02:58
Milí čtenáři, Microsoft Word a Excel provází stále větší počet uživatelů osobních počítačů. Bez ohledu na druh a stupeň zdravotního znevýhodnění.
Novinka
Naneštěstí se naše vlast odklonila od nejrychlejšího přístupu k Wordu, jenž byl kdy vyvinut. Pavel Baláš, Libor Doušek, Ing Kolouch z firem Elvos, Acedesign, dále ING Rostislav Sáček a vývojář pracující pro firmu HT visual z Opavy jsou těmi lidskými bytostmi, které světově unikátní přístup k dokumentům ve Wordu objevili.

Díky nástupu Braillských řádků a potřebě sledovat dynamicky se měnící informace v dokumentech však došlo i u nás k odklonu od přístupu, jenž byl nejrychlejší. Stručně řečeno, MS Office nabízí programovací jazyk, který dovoluje programovat velmi složité a výkonné aplikace, které běží uvnitř Wordu, Excelu a v dalších produktech od Microsoftu. Díky tomuto programovacímu jazyku mohli programátoři naprogramovat vlastně malý odečítač, který vyčítal potřebné informace z objektového modelu Word.

Naneštěstí jsou tyto šablony s příponou .dot součástí nákladných odečítačůobrazovky, jejichž cena začíná na částce 10000 Korun. Kde tyto šablony najdete? Ing Sáček může prodávat zájemcům jeho odečítač Wintalker pro Windows XP, pán Jan Horák zájemcům o rychlou práci s dokumenty rád prodá Htreader. Firma Acedesign ráda prodá zájemcům starší verzi Winmonitoru, která podporuje Voice server, na nějž se šablona z roku 2001 od firmy Elvos odkazuje.

Takže kdo má zájem o rychlou práci s dlouhými dokumenty, nechť kontaktuje následující slovutné korporace a nechá je vydělat, vždyď řada z nich dává pracovní příležitost zdravotně znevýhodněným uživatelům.


Ing Rostislava Sáčka kontaktujte na E-mailové adrese sacek@rosasoft.cz
Firmu HT Visual kontaktujte na adrese Jan Horák - HT Visual Horní náměstí 47 Opava 746 01 Spojení E-mail: info@ht-visual.cz Pevná linka: (+420) 553 621 712 Mobil: (+420) 777 574 578
Manažer společnosti Acedesign Pán Musil musil@acedesign.cz Přeji všem zájemcům o kvalitní odečítače mnoho úspěchů při práci s rozsáhlými dokumenty.