Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Tým Lektorů

Ing. Adéla Kolouchová
Milan Kypr, tester
Hanka Najtová, ECDL
Ing. Tomáš Fajt, tester
Vladimír Pištěcký, ECDL
Stefan Vorálek
Boris Dvořáček, metodik

Rychlé info

Pro přidání zprávy do Rychlého infa, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.

O projektu

Milí čtenáři,

 

            Jsem nesmírně potěšen, že Jste se rozhodli navštívit stránky, jejichž cílem je Vám představit postupně takové operační systémy, o nichž se běžně na Internetu i v odborných počítačových časopisech nemůžete dočíst. Jak budou tyto stránky vypadat a co se jejich studiem dozvíte?

 

            Dovíte se o operačních systémech, které nejsou založené na Linuxu ani na algoritmech, které užívají operační systémy společnosti Microsoft. Výjimku tvoří operační systém Reactos, jenž je sice programován zcela od základu znovu, ale využívá architektury operačních systémů Windows XP a Windows 2003 společnosti Microsoft.Pojednávat budu pouze o těch operačních systémech, které si budete buďto moci vyzkoušet v režimu živého CD, nebo si o nich pouze číst na těchto stránkách. K dispozici tedy budou pouze odborné články o takových operačních systémech, které je možné instalovat i je zkoušet v režimu živého CD. Na této stránce uvidíte pod tímto textem postupně se zvyšující počet odkazů. Každý ze zde publikovaných odkazů bude odkazovat na samostatnou stránku, která bude pojednávat o určitém operačním systému. Samozřejmostí takovýchto vznikajících stránek bude, že budou obsahovat vždy odkaz s textovým popisem zpět. Po kliknutí na takovýto odkaz se vrátíte zpět na tuto stránku, kterou právě čtete. Díky tomu budete moci vysoce efektivním způsobem přecházet mezi jednotlivými články. Za účelem usnadnění navigace bude navíc existovat na konci každého článku odstavec, který bude formátován nadpisem šesté úrovně. A odstavec se bude nazývat navigace. Pokud se na tento odstavec přesunete, uvidíte vždy odkazy k předcházejícím článkům. Vše uvidíte s postupem času, s nímž budou na stránky Skolanet ukládány nové články o operačních systémech. Z důvodu dodržování etických a právních zásad bude každá věta, která bude přeložena z Anglického jazyka co nejdoslovnějším způsobem, nebude se jednat o volný překlad citována v uvozovkách. Na konci každého z publikovaných článků bude navíc uveden název stránky a přímý odkaz, který bude odkazovat na zdroj, z nějž jsem při tvorbě článků vycházel. Velmi často se bude jednat o údaje, které k jednotlivým operačním systémům uvádějí jejich samotní tvůrci. Přeji Vám příjemné studium zde zvnitřňovaných poznatků.

 

Následující tabulka uvádí seznam článků, které budou v budoucnu k dispozici. Každý název je názvem operačního systému. Po kliknutí na odkaz v pravém sloupci se přesunete na stránku, která bude obsahovat vlastní pojednání o operačním systému, který Jste tímto odkazem zvolili.

 

Články k dispozici

 

AROS

http://www.skolanet.cz/viewpage.php?page_id=18

ReactOS

http://www.skolanet.cz/viewpage.php?page_id=21

Plan 9

http://www.skolanet.cz/viewpage.php?page_id=22

 

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.11 sekund
3,244,842 návštěv